Новинари хватали покемоне током састанка Керија и Лаврова

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Новинари хватали покемоне током састанка Керија и Лаврова

Москва - Амерички новинари ухватили су неколико покемона током састанка америчког државног секретара Џона Керија и руског министра спољних послова Сергеја Лаврова, рекли су медијски радници агенцији РИА "Новости".

Док су Кери и Лавров дискутовали о рјешавању сиријског конфликта и ситуацији у Украјини, амерички новинари су хватали покемоне у дворишту зграде Министарства спољних послова у Москви.


Претходно је портпарол Кремља Дмитриј Песков рекао да не зна да ли је могуће ухватити покемона у Кремљу, али да је сигуран да тај драгуљ руске културе вриједи посјетити из других разлога.

"Покемон гоу" је бесплатна игрица за мобилне телефоне у којој се слика са екрана пројектује на стварне локације. Циљ игре је ухватити мало чудовиште покемона.

Покемони су се појавили на аеродрому у Јекатеринбургу и дозвољено их је хватати у московском метроу уколико су предузете безбједносне мјере.

Пушкинов музеј такође дозвољава посјетиоцима и запосленима да лове покемоне.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.