Фото: Танјуг/АП
ЈОХАНЕСБУРГ - Најмање 73 особе су погинуле, а 52 су повријеђене када је пожар захватио оронулу петоспратницу у Јоханесбургу у Јужној Африци коју су населили бескућници, саопштила је данас служба за ванредне ситуације, преноси АП.
Неки од људи који живе у згради у највећем граду у Јужној Африци, искакали су кроз прозоре да би побјегли од ватре која је избила рано јутрос, а неки су тако и погинули, рекао је званичник локалне владе.
Међу жртвама је и седморо дјеце, од којих је најмлађе једногодишњак, саопштио је портпарол Хитне помоћи.
Ватрогасци иду од спрата до спрата и тренутно су се пробили до три од пет спратова зграде, објавио је Скај њуз, наводећи да је пожар угашен, али да се и даље вије црни дим.
Званичници су рекли да су десетине људи повријеђене и да очекују да ће број жртава расти, пошто има још заробљених људи у згради, пренио је АП.
Према ријечима свједока, у згради је вјероватно живјело најмање 200 људи који су се ту незаконито уселили.
Узрок пожара засад није познат.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.