Мушкарац у инвалидским колицима активирао бомбу на аеродрму у Пекингу ФОТО

Танјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Мушкарац у инвалидским колицима активирао бомбу на аеродрму у Пекингу ФОТО

Пекинг - На међународном аеродрому у Пекингу данас се зачула гласна експлозија, јавила је кинеска агенција Синхуа цитирајући наводе свједока, преноси Танјуг.

Кинески медији јављају да је мушкарац у инвалидским колицима активирао бомбу кућне израде, и да је он једини повријеђен.

На мјесту експлозије је већ успостављен ред.

Како наводи Раша тудеј инцидент је изазван ручно прављеним експлозивом, који је активирала особа са инвалидитетом, а која се налази у колицима због бруталности кинеске полиције.

Државна Кинеска централна телевизија је објавила да је мушкарац повријеђен приликом детонације бомбе и да је превезен у болницу, као и да нико други није претрпио повреде и да ниједан лет није одложен.

Канцеларија за односе са јавношћу аеродрома у Пекингу је на питања новинара о експлозији одговорила да нема сазнања да се нешто догодило, а полиција није жељела да одговара на питања.

На кинеском сервису “СинаВеибо”, сличном “Твитеру”, наводи се да је један човјек активирао паковање црног барута, који се користи у производњи петарди, на терминалу три испред излаза за међународне летове.

Како преноси “Вашингтон тајмс” кинеске медије, особа је идентификована као Ји Зхонгџинг, рођен 1979. године у источној провинцији Шандонг.

Синхуа јавља да није још јасно зашто је младић изазвао инцидент, а да је истрага у току.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.