Москва и Берлин сагласни - Сјеверни ток 2 ће стабилизовати тржиште

Танјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: спутник

МОСКВА - Власти Русије и Њемачке су сагласне да гасовод Сјеверни ток 2 треба да игра важну улогу у стабилизацији енергетског тржишта у Европи и да ће утицати на смањење цијена гаса за потрошаче, изјавио је данас портпарол Кремља Дмитриј Песков.

„И руска и немачка страна сматрају да се ради о међународном пројекту, да је реч о пројекту који може и треба да игра веома важну улогу у стабилизацији енергетских тржишта у Европи и, свакако, у обезбеђивању енергетске сигурности у Европи у будућности", рекао је Песков новинарима, преноси агенција Тас с.

Портпарол Кремља је додао да ће овај гасовод "једноставно оборити цијене гаса за европске потрошаче“.

Руска агенција наводи да је то био одговор Пескова на питање да ли су изгледи за покретање Северног тока 2 постали јаснији након састанка руског предсједника Владимира Путина и немачког канцелара Олафа Шолца.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.