Министри одбране НАТО разматрају јачање присуства војника и опреме у источном дијелу Алијансе

Танјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Министри одбране НАТО разматрају јачање присуства војника и опреме у источном дијелу Алијансе

БРИСЕЛ - У сједишту НАТО у Бриселу данас се састају министри одбране како би размотрили јачање присуства НАТО војника и опреме у источном дијелу Алијансе, укључујући и јачање противваздушне и противракетне одбране.

-Лидери НАТО ће почети разговоре о конкретним мјерама за дугорочно јачање безбједности - рекао је генерални секретар НАТО Јенс Столтенберг у уторак.

Како је навео, на копну, ове мјере би могле да обухвате “знатно више снага” у источном дијелу Алијансе, које би биле у већем стању приправности, пренио је BBC.

Такође, како је додао Столтенберг, НАТО ће размотрити “велика повећања поморског и ваздушног распоређивања снага, јачање ракетне и ваздушне одбране, као и повећање сајбер одбране”.

Указао је да ће јачање одбране у Алијанси захтијевати нова средства.

Столтенберг је у уторак најавио и да ће се лидери НАТО састати у Бриселу 24. марта на ванредном самиту, „како би разговарали о руском нападу на Украјину“.

-Сазвао сам ванредни самит за 24. март у сједишту НАТО - написао је Столтенберг на Твитеру.

Он је навео да ће „теме бити напад Русије на Украјину, снажна подршка тој земљи, као и даље јачање Алијансе“.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.