Фото: Биланс протеста противника антиковид мјера у Аустрији -11 хапшења и 1.650 пријава
БЕЧ - Аустријска полиција имала је јуче пуне руке посла због више непријављених демонстрација противника епидемиолошких мера.
У центру Беча одржано је више протеста, које је полиција покушавала да разбије. Током интервенције полиција је употријебила и бибер спреј, пошто је група демонстраната покушала да пробије ограду којом су чувари реда покушали да зауставе учеснике протеста.
Полиција је успјела да спријечи пробијање демонстраната у строги центар града.
Током интервенције против учесника више демонстрација, полиција је ухапсила 11 људи и поднијела 1.650 пријава због кршења епидемиолошких мјера, као што су неношење заштитних маски и непридржавање дистанце.
Овај пут организатори непријављених протеста нису објавили мјеста окупљања нити време.
Непосредно пред акције путем чет група договорено је окупљање.
Главно окупљање је организовано испред главне жељезничке станице, али је истовремено дошло до окупљања и на другим мјестима.
Министарство унутрашњих послова, због такве ситуације, већ је у петак говорило о тешком послу за полицију.
Међутим, полиција је, иако су окупљања одржана на више локација, успјела да држи ситуацију под контролом, али је овај пут била строжа него до сада по питању кажњавања непоштовања епидемиолошких мјера.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.