Foto: Bilans protesta protivnika antikovid mjera u Austriji -11 hapšenja i 1.650 prijava
BEČ - Austrijska policija imala je juče pune ruke posla zbog više neprijavljenih demonstracija protivnika epidemioloških mera.
U centru Beča održano je više protesta, koje je policija pokušavala da razbije. Tokom intervencije policija je upotrijebila i biber sprej, pošto je grupa demonstranata pokušala da probije ogradu kojom su čuvari reda pokušali da zaustave učesnike protesta.
Policija je uspjela da spriječi probijanje demonstranata u strogi centar grada.
Tokom intervencije protiv učesnika više demonstracija, policija je uhapsila 11 ljudi i podnijela 1.650 prijava zbog kršenja epidemioloških mjera, kao što su nenošenje zaštitnih maski i nepridržavanje distance.
Ovaj put organizatori neprijavljenih protesta nisu objavili mjesta okupljanja niti vreme.
Neposredno pred akcije putem čet grupa dogovoreno je okupljanje.
Glavno okupljanje je organizovano ispred glavne željezničke stanice, ali je istovremeno došlo do okupljanja i na drugim mjestima.
Ministarstvo unutrašnjih poslova, zbog takve situacije, već je u petak govorilo o teškom poslu za policiju.
Međutim, policija je, iako su okupljanja održana na više lokacija, uspjela da drži situaciju pod kontrolom, ali je ovaj put bila stroža nego do sada po pitanju kažnjavanja nepoštovanja epidemioloških mjera.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.