Вучић: Ухапшена четворица са фантомкама

Танјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Танјуг

БЕОГРАД - Предсједник Србије Александар Вучић изјавио је да су ухапшена четворица који су са фантомкама на глави ушли у Пионирски парк да се обрачунавају са студентима који желе да уче.

- Видећете да су најмање двојица осуђивана због дроге или за тешка кривична дела или раде у Шолаковој и Ђиласовој фирми - рекао је  Вучић гостујући на ТВ Информер.

Предсједник Србије је навео да је управо то насиље о ком је говорио.

- Све време проводе најгоре насиље. А сви морају да говоре како то није насиље. Замислите да се то догодило блокадерима да су четворица у фантомкама хтели да их нападну или да су упали тамо где су блокадери - рекао је  Вучић.

Он је упитао да ли се људи сјећају како је било када су блокадери рекли да су нападнути на Правном факултету, а потукли су се између себе.

- Имаће држава довољно снаге. Ја сам сигуран да ће држава морати, уколико жели да постоји, да покаже своју снагу и то је то - истакао је Вучић.             

Истакао је да ће 28. марта бити највећи скуп у Србији икада и додао да ће то бити прилика да се изађе са програмом покрета за народ и државу.

- 28. марта ћемо или да долазимо да ослобађамо Србију, а ја се надам да нећемо, или ћемо да покажемо како може да се окупи неко на нормалан начин и да никоме не прети и да никога не удаљава са посла и да не производи таоце у РТС-у или било где друго, макар нам се РТС не свиђао - казао је Вучић.

Додао је да ће то бити прилика да се изађе са програмом покрета за народ и државу.

- Од 21. марта ће бити могуће учлањивање, па ћемо да изаберемо име, правимо статут и све друго до Видовдана -  казао је Вучић.

Навео је да ће то бити прилика да се направи промоција и укаже шта су идеје покрета.

- А наше идеје нису бољшевички пленуми, Љотићевски зборови и све друго, наша идеја је парламентарна демократија, наша идеја је економски напредак Србије, наша идеја је да Србија настави да се развија убрзано, да радимо и да учимо, а не да згубиданимо по цео дан. Наша идеја је да се поштују Устав и закони, а не да се крше сваког дана и да сви криминални акти буду глорификовани, а да се поштен рад критикује и напада - истакао је Вучић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.