Вучић: Стабилизација региона кључна за напредак

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Вучић: Стабилизација региона кључна за напредак

Београд - Премијер Србије Александар Вучић изјавио је да очекује да наставак дијалога Београда и Приштине, који је најављен за сутра у Бриселу, протекне у "трезвеним разговорима" и да ће сви разумјети да је стабилизација западног Балкана кључни предуслов за напредак.

Вучић је након отварања Српско-грчког пословног форума у Београду рекао новинарима да се нада да ће са другом страном бити могуће разговарати на начин који ће сачувати мир.


"Успех тог дијалога не зависи само од Београда. Верујем да ћемо ми показати добру вољу, а надам се да ће то урадити и друга страна", поручио је Вучић.

У Бриселу ће сутра бити одржана друга рунда дијалога Београда и Приштине на највишем ниову.

Делегацију Београда предводе премијер Вучић и предсједник Србије Томислав Николић, а Приштину представљају премијер и предсједник самопроглашеног Косова Иса Мустафа и Хашим Тачи.

Када је ријеч о модернизацији Војске Србије, Вучић је истакао да ће након модернизације Војска сигурно бити јача, али да то не значи да ће имати експанзионистичке претензије према било коме.

Он је истакао да Србија не размишља о увођењу обавезног војног рока.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.