Фото: Уласком у ЕУ све ће бити другачије
БЕОГРAД - Предсједник Србије Борис Тадић изјавио је да ће уласком у ЕУ лице Србије бити промијењено, наводећи да ће јој из европских фондова тада бити доступно три и по милијарде евра бесповратне помоћи сваке године.
Тадић је, гостујући на Радио-телевизији Србије, прецизирао да је Србији потребно око десет милијарди евра да би завршила све планиране инфраструктурне пројекте у друмском саобраћају, жељезници и пољопривреди, што би, уз помоћ средстава ЕУ, могла да учини за само три године.
Србија, како је рекао, себи не може да приушти да се поново затвори, јер њена економија и шансе за побољшање стандарда грађана јесу пресудно везани за ЕУ.
Како је истакао, пораст броја евроскептика у Србији и самој ЕУ је општа тенденција и посљедица кризе која је погодила читав свијет, и грађани држава ЕУ данас оправдано постављају питање зашто је потребно у тешким временима финансирати наставак процеса проширења.
- Морамо да их убедимо да је најјефтиније да се интегрише простор западног Балкана, јер он је традиционално буре барута, али пружамо им и шансу да овде инвестирају и добро зараде - казао је Тадић.
Према његовим ријечима, опоравак од посљедица свјетске економске кризе и пораст стандарда грађана извјестан је једино уз активну подршку ЕУ, али и ријешеност грађана да помогну себи и држави.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.