Фото: У понедјељак отварање поглавља 23 и 24
Београд - Француски амбасадор у Београду Кристин Моро потврдила је да ће поглавља 23 и 24 у преговорима Србије са ЕУ бити отворена у понедјељак, 18. јула. Моро је подсјетила да је сагласност о отварању тих поглавља постигнута на недавном самиту у Паризу.
Уочи пријема поводом 14. јула, националног празника Француске, Моро је рекла да је за Француску било веома значајно што је била домаћин самита земаља западног Балкана, јер је то била прилика да покаже своју посвећеност региону.
Говорећи о сарадњи Француске и Србије током протекле године, Моро је рекла да двије земље тјесно сарађују када је ријеч о безбједносним изазовима, тероризму, контроли граница, борби против криминала.
"У Француској опасност од тероризма још није прошла послије напада на чијем се удару нашла прошле године. Цијенимо пријатељство које добијамо од Србије, како од званичника, тако и од становништва", истакла је Моро.
Она је навела да је трговинска размјена између двије земље повећана за 20 одсто, те да је у Србији све више француских инвеститора, а Француска је шести страни инвеститор у Србији, преносе београдски медији.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.