Тадић: Србија наставља сигурним путем

РТС
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Тадић: Србија наставља сигурним путем

Београд - Кандидат за предсједника Србије и лидер Демократске странке Борис Тадић рекао је да још увијек нико није разговарао о скупштинској већини, јер изборни процес није завршен, преноси РТС.

- Прво да се заврше председнички избори, па онда о скупштинској већини. Сигуран сам да ће Србија да настави сигурним путем. Нико није разговарао о већини, већ сви показују намеру да се она формира на природан начин од странака које су сагласне стратешким циљевима Србије, начином како би се она водила у будућности и принципима који би били важећи за будућу скупштинску већину - рекао је Тадић током обиласка ревитализованог рудника бакра Церово, у близини Бора.

То је све, како је нагласио, у корист грађана, а не због користи странака.

Све то, према Тадићу мора да буде реализовано, али послије предсједничких избора.

- Председнички избори су део изборног процеса који није завршен - нагласио је Тадић.

Упитан о могућности коалиције са СНС-ом Тадић је рекао да поштује сваку политичку институцију Србије, и да уважава сваки глас које су добиле политичке странке на овим изборима, али да не види сврху било какве коалиције са СНС.

- Не видим сврху било какве коалиције са СНС јер би она била неделотворна. Није сврха политике доћи на власт због власти већ доћи у позицију да се управља због тога да се нешто промени и побољша. Ја ништа не могу да променим и побољшам у коалицији са СНС - објаснио је лидер ДС-а.

Он је додао да ако у будућности СНС, за неких осам, десет или дванаест година буде таква онда ће предложити ДС да уђе у коалицију, али је нагласио да не вјерује да ће то бити могуће у наредним годинама.

Тадић је рекао да се политиком бави, не да би постао предсједник, већ да успостави шансе за бољу будућност.

- Политиком се не бавим да бих постао председник. Мене то не занима на тај начин. Не занима ме титула. Мене не занима да будем енглеска краљица у Србији. Мене само занима да ли ће иза овог посла који радим остати путеви, нова радна места, нова технологија, факултети, и да ли ће испред нас бити успостављена шанса за бољом будућношћу - рекао је Тадић.

Према његовим ријечима, битно је да се од мале Србије направи моћан спољно-политички систем у корист грађана.

- То је једина сврха бављења овим послом - закључио је предсједнички кандидат листе “Избор за бољи живот”.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.