Студенти против муфтије Зукорлића

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Студенти против муфтије Зукорлића

НОВИ ПAЗAР - Поједине невладине организације, посланици и неколико медија у Новом Пазару електронском поштом добили су саопштење са потписом "Отпор Санџака", који се противи екстремизму и оптужује санџачког муфтију Муамера Зукорлића за злоупотребу вјере и дестабилизацију Санџака.

Иза санџачког "Отпора" је десетак студената са новопазарског и осталих универзитета у Србији, који су опредијељени за грађански Санџак.

Циљ им је супротстављање свим видовима радикализма и екстремизма у било којој форми и са било које стране, а саопштење је само први корак у низу планираних активности.

- Санџак се већ неколико година суочава са политичким, економским, социјалним, вјерским и другим проблемима који оптерећују све његове грађане - наводи се у саопштењу.

Посебно се наглашава оцјена да у посљедње вријеме ситуацију покушавају да дестабилизују вјерски представници "односно муфтија Муамер Зукорлић".

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.