Срби блокирали EULEX, а KFOR Србе

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Срби блокирали EULEX, а KFOR Србе

ЗВЕЧАН - Одржавање за данас у Звечану најављене заједничке сједнице одборника четири општине са сјевера Косова неизвјесно је, јер одборници из Зубиног Потока не могу да стигну због KFOR-ove блокаде пута ка Косовској Митровици, у мјесту Јагњеница, преносе агенције.

Сједница, на чијем је дневном реду разматрање актуелне политичке и безбједносне ситуације на сјеверу Косова, требало је да почне у 12:00 часова и уколико одборници из Зубиног Потока данас не стигну, највјероватније ће бити одгођена за сутра.
Војници KFOR-a су блокирали све саобраћајнице ка Косовској Митровици и Звечану након што су мјештани Ибарског Колашина зауставили три возила EULEX-a, која су покушала да без пратње оду до административног прелаза Брњак.
Предсједник СО Звечан Добросав Добрић најавио је да ће одборници четири општине на сјеверу Косова на заједичкој сједниц затражити од Владе Србије да сви надлежни органи који су овлашћени за провођење локалних избора на Косову и Метохији почну са предизборним радњама, као и у свим општинама централне Србије.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.