Потписан уговор о изградњи метроа

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Потписан уговор о изградњи метроа

БЕОГРAД - Представници града Београда и влада Србије и Француске потписали су у петак изјаву о намјерама о пројекту "Београдског метроа", који представља почетак сарадње те три стране на реализацији тог пројекта.

Изјаву су потписали градоначелник Београда Драган Ђилас, потпредсједник Владе Србије Божидар Ђелић и државни секретар при Министарству економије, финансија и индустрије Француске Пјер Лелуш, а том чину присуствовао је и премијер Србије Мирко Цветковић.

Планирано је да студију изводљивости уради француска пројектантска кућа "Ежис рејл", која би посао требало да обави за 15 месеци, док би у изградњи метроа учествовала компанија "Aлстом транспорт", која је током 70 година постојања изградила више од 40 метро система у свијету.

Прва линија метроа требало би да води од Устаничке до Творничке улице у Земуну, а према најавама градских власти, она ће прорадити 2017. године.

Друга траса требало би да иде од Бановог брда до Правног факултета, а веза двије линије била би код новог моста преко Саве, одакле би се линија можда продужила до Блока 45.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.