Понављање суђења Милошу Симовићу

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Понављање суђења Милошу Симовићу

БЕОГРAД - Специјални суд у Београду одобрио је понављање суђења некадашњем припаднику "земунског клана" Милошу Симовићу за убиство премијера Србије Зорана Ђинђића, јавили су српски медији.

- Поновљено суђење одобрено је и за кривична дела која је починио као припадник те криминалне групе - рекла је портпарол и судија тог суда Маја Ковачевић.

Сходно закону, поступак ће бити поновљен само у односу Симовића и Милана Калинића, који је прошлог јуна ухапшен у Хрватској, али не и у односу на остале осуђене.

- Пошто је Симовићу суђено у одсуству, суд је прихватио његов захтев за понављање суђења - објаснила је она.

Симовић је осуђен на 30 година затвора за учешће у убиству премијера, а на 40 година затвора због низа убистава, отмица и других кривичних дјела у процесу против "земунског клана".

Маја Ковачевић напоменула је да ће почетак суђења бити накнадно заказан пошто суд чека одлуку о истим захтјевима Сретка Калинића, који је осуђен у оба процеса на исте казне као Симовић.

- О Калинићевом захтеву биће одлучено пошто се о томе изјасни и Тужилаштво за организовани криминал, које се претходно сложило са Симовићевим предлогом - навела је Ковачевићева.

Према њеним ријечима, ако суд дозволи понављање поступка и Калинићу, судиће им се у истом процесу.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.