Поднесена тужба против компаније “Комико оил”

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Поднесена тужба против компаније “Комико оил”

Београд - Јавно правобранилаштво Смедерева поднијело је тужбу за раскид уговора против америчко-холандске компаније “Комико оил”, јер компанија у предвиђеном року није уплатила 652 милиона динара за закуп земљишта за градњу рафинерије нафте, преносе агенције.

Тужба је поднесена Привредном суду у Пожаревцу.

По истеку уговорног рока од 60 дана, 4. јула истекао је и допунски рок од осам дана, када су створени услови за покретање процедуре раскида уговора између Смедерева и компаније “Комико оил”.

Представник компаније “Комико оил” Радомир Радивојевић раније је рекао да ће компанија искористити сва законска права да би тужба била одбијена.

Он је навео да правни тим компаније ради на припремању одговора на тужбу, који ће бити достављен у законском року.

Радивојевић је рекао да је изненађен подношењем тужбе, “поготово у тренутку када многи инвеститори одустају од инвестирања у Србију и када се међународне финансијске институције налазе у великим проблемима, као и сама глобална економија”.

- Неко очигледно сматра да ова инвестиција није потребна Србији и предузима све да би инвеститор, слободно могу рећи, био отеран из Србије и како би се ризици са којима смо суочени још више повећали - рекао је Радивојевић.

Он је истакао да ће “Комико оил”, као да је све у најбољем реду, наставити у правцу који је већ пренет градском руководству и најавио да ће новац уплатити на рачун до оног дана „који је познат градском руководству”.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.