Фото: Одбио да свједочи против Љимаја
СУВA РЕКA - Припадници EULEX-а привели су јуче предсједника општине Сува Река Бљерима Кућија и испитали га због одбијања да свједочи о ратним злочинима, јавили су приштински медији.
Извори унутар Aлијансе за будућност Косова, чији је Кући функционер, потврдили су привођење Кућија.
Они су у саопштењу истакли да акција није резултат оптужби за корупцију, како је раније јављено, већ одбијања да свједочи о ратном злочину.
Према информацијама, Кући није желио да свједочи у процесу против Фатмира Љимаја, којег EULEX терети за ратни злочин.
Бљерим Кући се спомиње као једна од жртава у логору Ослободилачке војске Косова у селу Клечка код Малишева.
Кућија су привели припадници EULEX-а ради испитивања у Окружном суду у Приштини.
- Он је дао исказ исљедницима EULEX-а, али није ухапшен. Кући је изашао пред судију на захтјев EULEX-овог тужиоца, који наводи да је Кући одбио да свједочи и изнесе неке чињенице на поновном саслушању - наводи се у саопштењу.
EULEX наглашава да је у случају одбијања свједочења у неком процесу предвиђена новчана или притворска казна.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.