Ништа од кандидатуре 2011.

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ништа од кандидатуре 2011.

БЕОГРAД - Министар спољних послова Србије Вук Јеремић изјавио је да су врло мале шансе да Србија до краја године добије датум за почетак преговора са ЕУ.

Јеремић је новинарима на Форуму Србија - ЕУ рекао и да треба бити опрезан у предвиђањима да ли ће Србија до краја године добити статус кандидата за чланство у ЕУ.

Шеф српске дипломатије је, међутим, додао да реформски процес у евроинтеграцијама треба наставити, без обзира на то којим ће темпом бити могуће напредовати у формалном смислу у приступном процесу ЕУ.

Предсједник Србије Борис Тадић је оцијенио да је Србија на путу ка Европској унији учинила све да дође до преговора са ЕУ.

- Не тражимо привилегије и олакшице, али не прихватамо ни наметање другачијих услова, другачијих од оних које су имале друге државе у том процесу - нагласио је Тадић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.