Николић: Паљење заставе биће санкционисано

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Николић: Паљење заставе биће санкционисано

Београд - Из кабинета предсједника Србије Томислава Николића саопштено је да иза паљења хрватске заставе пред Палатом правде у Београду не стоји политика руководилаца Србије и да се државни врх Србије гнуша омаловажавања симбола било које државе.

Савјетник предсједника Србије Иван Мркић, у име предсједника Србије, упутио је хрватском колеги Дарију Михелину поруку за предсједника Хрватске Колинду Грабар-Китаровић у којој се осуђује паљење заставе и наводи да ће против починиоца бити предузете све мјере предвиђене законом, саопштено је из Службе за сарадњу са медијима предсједника Србије.

"Верујем да ћете разумети да иза оваквих инцидентних појава не стоји озбиљна политика било кога, а камоли руководилаца Србије. Ово уверење поткрепљујем и чињеницама да су се и у Хрватској догађали бројни инциденти и озбиљна кршења права, а ми их нисмо, нити ћемо, стављати у први план наше политичке пажње", поручио је Мркић.

Он је нагласио да се Београд руководи доказаном мудрошћу "да комшије треба да учине све да им заједнички живот буде бољи, а не да га загорчавају".

"Зато ћемо и убудуће све наше напоре усмјерити ка том циљу, а уз ваше узвратно деловање, биће нам све дохватљивији", истакао је савјетник предсједника Србије Мркић.

Савјетник предсједника Хрватске Даријо Михелин на упућену поруку из Београда одговорио је да се предсједник Хрватске Колинда Грабар-Китаровић срдачно захваљује и радује сарадњи, наводи се у саопштењу.

Лидер СРС Војислав Шешељ јуче је пред Палатом правде у Београду запалио заставу Хрватске и поручио да је то одговор хрватском предсједнику Колинди Грабар-Китаровић, премијеру Зорану Милановићу и министру спољних и европских послова Весни Пусић због изјава о њему и методама које би требало примијенити да би био враћен у Хаг, које су давали у протекло вријеме.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.