Фото: Ланцима блокирали зграду
ГРAЧAНИЦA - Бивши радници српског правосуђа радикализовали су протест, тако што су ланцима и катанцима блокирали капију комплекса зграде Косовског округа у Грачаници.
Једна од учесница протеста Божидарка Милошевић је за агенцију Бета казала да њих 37 већ шест дана протестују у канцеларији начелника Косовског округа зато што обећања о повратку на посао, која су им дата у марту, нису испуњена.
Према њеним ријечима, повратак на посао који су изгубили послије систематизације радних мјеста у српском правосуђу, обећали су им предсједник Вишег суда у Митровици Никола Кабашић, предсједница митровачког Основног суда Драгица Јаковљевић и начелник Округа Горан Aрсић.
- У марту, када смо први пут протестовали, они су нам рекли да је од Министарства правде одобрено проширење систематизације радних места и да се нас 37 врати на посао у судске јединице у Грачаници, Ранилугу и Штрпцу - рекла је Божидарка Милошевић.
Штрајкачи су најавили да ће зграду блокирати све док не буду враћени на посао.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.