Косовска опозиција не одобрава руковање Тачија и Тадића

Танјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Косовска опозиција не одобрава руковање Тачија и Тадића

Приштина - Двије од три опозиционе парламентарне странке на Косову су, реагујући на кратки сусрет косовског премијера Хашима Тачија и лидера Демократске странке Бориса Тадића, истакле да не одобравају такав Тачијев потез.

Посланик и члан предсједништва Демократског савеза Косова, Арбен Гаши, изјавио је за Радиотелевизију Косова да је обавеза премијера да на основу уставних овлашћења представља Косово у иностранству, али само и једино као косовски премијер.

“Ако има сусрете са званичницима који га не признају као премијера државе Косово, то представља гажење Устава”, казао је Гаши за РТК.

Потпредсједник Скупштине Косова из покрета “Самоопредељење” Глауф Коњуфца оцијенио је да је сусрет Тачи - Тадић штетан за Косово.

“Данашни сусрет Тачија са Тадићем у Дубровнику је још један знак да је ова влада спремна да се сусретне са српским политичарима који су главни кривци што Косово остаје подјељено, који плаћају и контролишу криминалне структуре на сјеверу земље и који су дуго времена били представници хегемонистичке политике Србије према Косову, што говори о томе да је премијер Тачи спреман да се сусретне са Николићем и Дачићем и разговара о сјеверу Косова”, казао је Коњуфца.

Генерални секретар Алијансе за будућност Косова и посланик Скупштине Косова Бурим Рамадани сматра, медђутим, да овај сусрет треба посматрати као стисак руке који нема политичке ефекте.

“На регионалним и медјународним самитима формална поздрављања се могу догодити, али ми не желимо да вјерујемо да је било много стисака руку. Оно што је познато је да Косово нема потребе да се крије од Србије, јер смо ми добитници регионалне стабилности”, рекао је Рамадани.

За сада из владе Косова није било званичног саопштења о сусрету између Тачија и Тадића у Дубровнику.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.