Фото: “Исплата зарада, па прекид штрајка”
БЕОГРАД - Чланови штрајкачког одбора ТВ “Авала” прекинуће штрајк уколико власници дају додатне гаранције да ће им бити исплаћена преостала дуговања, наводи Савет РРА.
Представници запослених потврдили су да је пословодство те куће исплатило дИо дуговања у складу са договором који је постигнут са РРА протеклог мЈесеца, саопштио је Савет РРА, а пренео Танјуг.
Чланови Савета су прихватили одлуку запослених да затраже додатне гаранције од стране власника ТВ “Авала” за исплату преосталих дуговања и да ће прекинути штрајк уколико такве гаранције буду обезбијеђене.
Савет је навео да је на данашњој сједници утврдио и да је од јануара 2010. године, од када је та агенција почела да подноси пријаве због прекршаја Закона о оглашавању, број таквих прекршаја у електронским медијима смањен за десет пута.
Такође, покренут је поступак за изрицање мјера против емитера који у протеклом периоду нису на прописан начин означавали програме неприкладне за особе млађе од 18 година.
У најкраћем року биће припремљено и објављено опште обавезујуће упутство којим ће ова област бити и додатно уређена, наведено је у саопштењу.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.