Фото: ЕУ нема механизам за враћање виза
БЕОГРAД - Државни секретар Министарства правде и координатор Владе за односе са јавношћу Слободан Хомен изјавио је да је ситуација у вези са увођењем виза Србији због лажних азиланата озбиљна.
Указујући да је питање увођења виза једно од најозбиљнијих и најтежих ствари са којима неко може да се бави, он је истакао да Влада Србије мора да буде одговорна и да разматра све потенцијалне проблеме.
- Европска унија у овом тренутку уопште нема механизам да би неком поново увела визе, односно да на тај начин суспендује цео процес, али ће врло брзо отворити питање увођење механизма - рекао је Хомен за медије.
Према његовим ријечима, проблем са лажним азилантима Србија не може сама да ријеши, већ је неопходна сарадња са земљама шенгена.
Он је најавио и да ће Влада донијети уредбу којом ће први пут бити регулисано и јасно прецизирано када полицајац може да врати са границе грађане, а да не дође до злоупотребе.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.