Фото: Блинкен: Циљ међусобно признавање Београда и Приштине
ВАШИНГТОН - Амерички државни секретар Ентони Блинкен истакао је да је дугогодишњи циљ САД да Србија и самопроглашено Косово "постигну свеобухватни споразум усредсређен на међусобно признавање", те оцијенио да ће то "унаприједити европску будућност цијелог региона".
САД су привржене дугогодишњем партнерству са Србијом и дијеле визију стабилне, напредне и демократске државе на путу ка чланству у ЕУ, написао је Блинкен у писму предсједнику Србије Александру Вучићу.
Блинкен је нагласио да ће за остварење циља САД захтијевати флексибилност, размишљање унапријед и вољу свих страна за компромис, јавио је "Еурактив".
Београд и Приштина обавезали су се вашингтонским документом из септембра 2020. године да пристају на једногодишњи мораторијум на кампању Србије за повлачење признавања, односно, на подношење захтјева самопроглашеног Косова за пријем у неку од међународних организација.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.