• Новости
  • Политика

Вујић: Србија је матица свих Срба

Пише: РТРС 10.02.2025 10:54
Фото: Вујић: Србија је матица свих Срба

БАЊАЛУКА - Република Српска први пут ове године заједно са Србијом обиљежава Сретење - Дан државности, што је утврђено Декларацијом о заштити националних и политичких права и заједничкој будућности српског народа, донесеној на Свесрпском сабору у Београду, рекао је за РТРС генерални конзул Србије у Бањалуци Милош Вујић.

- Сретење се обиљежава као Дан уставности. Република Српска први пут ове године обиљежава Сретење, што је од великог значаја. Србија је матица за све Србе - наводи Вујјић.

Додаје да руководство Србије, на челу са њеним предсједник Александром Вучићем, брине о свим Србима.

- Шаљемо поруку јединства, заједништва, иако не живимо на истом простору - додаје Вујић.

Како истиче, један од послова Конзулата Србије у Бањалуци је издавање држављанстава Србије, а у 2024. години, било је близу 5.000 захтјева.

Подсјећамо, под слоганом "Саборност и понос", први пут Република Српска ће низом манифестација званично прославити Сретење као Дан државности.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.