Фото: Д. Поздеровић
БАЊАЛУКА - Предсједник Србије Александар Вучић рекао је данас у Бањалуци да Србија настоји, чувајући мир и стабилност, да развија економију, отвара нова радна мјеста и обезбјеђује останак становништва.
- Мир је наша будућност и заједнички рад је наша будућност - рекао је предсједник Србије.
Вучић је поручио је да Србији не пада на памет ни да размишља о сукобима и ратовима, те истакао да Београд жели најбоље односе са Србима, као и Бошњацима и Хрватима.
- Не сматрам изјаве које иду у том смеру на било који начин одговорним, као ни увреде на рачун других народа - изјавио је Вучић коментаришући ратнохушкачке изјаве лидера СДА Бакира Изетбеговића и називање Срба "геноцидашима".
Он је истакао да Србија жели партнерске, пријатељске и најбоље односе са Бошњацима и Хрватима, а не само са Србима, што се подразумијева.
- Не пада нам на памет ни да размишљамо о сукобима и ратовима и не сматрам изјаве које иду у том смјеру на било који начин одговрним, као ни увреде на рачун других народа - рекао је Вучић на заједничкој конфернцији за новинаре са српским чланом и предсједавајућим Предсједништва БиХ Милорадом Додиком и предсједником Републике Српске Жељком Цвијановић.
Поручио је да је пажљиво саслушао изјаве о стању у Српској и БиХ.
Вучић је изразио задовољство посјетом Бањалуци, рекавши да је разговарано о сарадњи Србије и Републике Српске, као и сарадњи Србије и БиХ.
- БиХ је за Србију трећа извозна дестинација, укупно трговински партнер број седам. Вјерујем да трговинска размјена у 2021. може да буде значајно већа у односу на 2020. годину - рекао је Вучић.
Он је истакао да Србија настоји да пружи помоћ свакој локалној заједници у Републици Српској, најавивши нова улагања.
- Наравно да је потребно посебно помоћи у условима пандемије. Посебну пажњу обратићемо на четири општине - три у Републици Српској - Костајница и Козарска Дубица које су погођене земљотресом, те Невесиње и једну општину у ФБиХ - Дрвар - рекао је предсједник Србије.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.