Вишковић: Влада Српске формираће дирекцију за иностране инвестиције

ГС
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Д. Поздеровић

БАЊАЛУКА - Влада Републике Српске формираће дирекцију за иностране инвестиције, изјавио је на конференцији "Изазови и будућност пословања", предсједник Владе Радован Вишковић.

Истакао је да је циљ да дирекција буде сервис инвеститорима.

- Дирекција ће директно сарађивати са инвеститорима, који желе да покрену пословање у Српској, и помагати им да лакше уђу у посао - додао је Вишковић, преноси РТРС.

Вишковић је додао да ће у дирекцији бити запослени професионалци из разних области, који ће помагати инвеститорима.

- Поента је на једном мјесту инвеститор добије све информације, као и да обавеи све састанке на једним мјесту. Тиме се умањују додатни проблеми у локалним заједнициама по питању потребних дозвола и папира. Инвеститор који жели да улаже долази у дирекцију и дирекција даје информације, обилазе терен и нуди рапосложиве ресурсе - истакао је Вишковић.

Најаву основања дирекције поздравили су и домаћи инвеститори.

- Послодавци поздрављају формирање дирекције за иностране инвестиције, те очекују да ће она истовремено бити сервис и домаћим инвеститорима - истакао је Далибор Петровић, из предузећа Петропројект.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.