Вишковић и Идреу о отварању авио-линије Бањалука-Крф

ГС
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Влада РС

Предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић разговарао је са градоначелницом Крфа Меропи Идреу о даљем јачању и продубљивању пријатељских и културно-историјских веза српског и грчког народа, а изражен је и обострани интерес за сарадњу у различитим областима, с акцентом на образовање и туризам.

Из Бироа Владе за односе с јавношћу саопштено је да су Вишковић и Идреу данас разговарали и о могућностима отварања авио-линије Бањалука-Крф, као и плановима о братимљењу Крфа са Требињем и Вишеградом.

Вишковић је захвалио Идреу за подршку коју Крф пружа Удружењу српско-грчког пријатељства, те изразио задовољство што ће у том граду ускоро бити отворен и Трг српско-грчког пријатељства.

Подсјећамо, Вишковић је данас разговорао и са гувернерком Јонских острва /Периферија Јонска острва/ Роди Цагаропулу, преноси РТРС.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.