Фото: У Тужилаштво стижу три страна тужиоца
СAРAЈЕВО - Главни тужилац БиХ Милорад Барашин изјавио је јуче за БИРН да тренутно у Тужилаштву БиХ ради само један међународни тужилац, што би ускоро могло бити промијењено.
- Ускоро би чак три нова међународна тужиоца требала бити ангажована. За те нове колеге биће расписан конкурс и њихов избор и именовање обавиће ВСТС БиХ - казао је Барашин.
Додао је да би функцију шефа Одјељења за ратне злочине у будућности требао обављати држављанин БиХ.
- Међународни тужилац више не може бити шеф ниједног одјељења. Шефови ће бити домаћи тужиоци и они ће уједно бити замјеници главног тужиоца Тужилаштва БиХ, који ће их и изабрати на ту позицију. Тако је законом прописано - казао је Барашин. Он није хтио да коментарише одлуку Дејвида Швендимена, али је рекао да коначна одлука о обустављању истрага зависи од њега и да ће донијети одлуку, ако дође до употребе правног лијека.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.