У акцији Арт: Ухапшено више особа

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: У акцији Арт: Ухапшено више особа

Сарајево - На договорени знак, јутрос у 06.00 сати, почела је међународна акција кодног назива „Арт", која се реализује у сарадњи са структурама УСКОК-а у Републици Хрватској.

По налогу тужилаштва из Посебног одјела за организовани криминал, привредни криминал и корупцију, полицијскислужбеници SIPA-е врше претресе и лишења слободе на подручју Посавине.

На терену се налазе тужилац и истражилац Тужилаштва БиХ, који координирају рад полицијских службеника и сарадњу са колегама у Хрватској.

У Босни и Херцеговини слободе су лишене три осумњичене особе, док колеге у Хрватској активности проводе у правцу према укупно осам особа које су мета акције, саопштено је из Тужилаштва БиХ.

Приликом претреса на подручју Хрватске пронађена је одређена количина кривотворених докумената, укључујући и кривотворене службене полицијске исправе. Ради се о сложеној и вишемјесечној истрази, усмјереној према више особа у двије државе, које су осумњичене за организовање ради чињења казнених дјела и читав низ других казнених дјела, односно кривотворење службених исправа, пасоша, докумената, као и службених легитимација полицијских агенција.

Активности су договорене између Тужилаштва БиХ и УСКОК-а на највишој разини, након чега је почела истрага у правцу откривања и разбијања ове организоване групе.

Колеге из БиХ и Хрватске у сталном су контакту, а особе лишене слободе у БиХ, биће предате поступајућем тужиоцу, који ће испитати осумњичене и након тога донијети одлуку о покретању приједлога за одређивање мјера притвора или мјера забране у складу са законом.

Акција „Арт" показује одлучност тужитачких и полицијских капацитета у БиХ, да се обрачунају са најсложенијим облицима прекограничног криминала, у сарадњи са полицијским и правосудним институцијама из сусједних земаља и Европске уније, наводе из Тужилаштва БиХ.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.