Фото: Анадолија
АТИНА - Добио сам увјерење да ће грчка страна заступати пред европским институцијама потребу за унутрашњим дијалогом у БиХ, рекао је предсједавајући Савјета министара Зоран Тегелтија, након састанка са грчким минстром спољних послова Никосом Дендијасом.
Разговарали су о Изборном закону у БиХ и унутрашњим питањима.
- Поновио сам став по питању унутрашњих односа, да све треба бити у складу Уставом - навео је Тегелтија, пренио је РТРС.
Констатовали су да су економски односи на ниском нивоу.
- Потребно је доста тога урадати да се то побољша. Мора се побољшати спољнотрговинска размјена. Грчка ће послати у БиХ свог изасланика за економска питања - истакао је Тегелтија.
Истакао је да је састанак прошао у пријатељској атмосфери.
- Односи Грчке и БиХ су добри и нема отворених питања - рекао је Тегелтија који учествује на Делфи економском форуму.
Срни је пренио да је грчки министар рекао да ће послати свог изасланика за економска питања у БиХ да се покушају пронаћи начини за јачање сарадње.
-Састанак је протекао у пријатељској атмосфери, уз констатацију да су односи двије земље добри и без било каквих отворених питања. Оно што је био фокус данашњег разговора и интересовање грчке стране јесте питање изборног законодавства у БиХ и унутрашњи односи у БиХ - навео је Тегелтија.
Он каже да је поновљен став да би било изразито важно прије расписивања општих избора ове године да се усклади изборно законодавство и питање односа унутар ФБиХ, чиме би се створила сигурност и добра атмосфера за спровођење избора.
-Што се унутрашњих односа БиХ тиче, још једном сам поновио став да све што се тренутно дешава треба бити у складу са унутрашњим уређењем и Уставом БиХ, јер данас су многе ствари постављене мимо Устава и даље се покушавају наметати рјешења која нису у складу са уставним рјешењем БиХ - рекао је Тегелтија.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.