Фото: Стотине џихадиста чека знак за нападе у Европи
Стотине исламских екстремиста спремно је за терористичке нападе у Европи, након што су се вратили из Сирије и Ирана, упозорили су шпански званичници.
Наводи се да је ријеч о џихадистима које су обучавали припадници Ал Каиде и Исламске државе, а који у Европи спремни чекају знак за покретање терористичких напада, преносе британски медији.
Међу њима је и 350 Британаца који су обучавани на територији под контролом Исламске државе.
"Ови људи нису добро обучени, али су спремни да ураде било шта. Они су индоктринирани, али су прошли минималан тренинг", каже један инсајдер.
Како "Тајмс" наводи, екстремисти су под присмотром државе, али се појединцима изгубио сваки траг.
Шпански министар безбједности Франциско Мартинез недавно је рекао да "ови младићи веома брзо постају присталице ИСИЛ-а и за неколико недеља постају фанатици".
Екстремисти Исламске државе имају развијену мрежу регрутовања путем интернета, а осим мушкараца, склони су и врбовању деце - ратника, као и тинејџерки.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике