Фото: Стевандић: Сачувати присебност, могуће изазивање инцидената
БАЊАЛУКА - Предсједник Уједињене Српске Ненад Стевандић сматра да постоје велике могућности за изазивање инцидената путем различитих провокација које би узроковале „нервозан и неприпремљен“ одговор из Републике Српске, што би лако могло да послужи као изговор за угрожавање уставног положаја и интегритета Српске.
-Зато молим све грађане, Бошњаке и Хрвате, а посебно Србе, да сачувамо присебност, грађански мир и демократски поредак уважавајући се и поштујући међусобно као у најбољим временима и традицијама нашег заједничког живота на овим просторима - поручио је Стевандић у саопштењу.
Истичући одговорност српског народа у Српској, он је навео да никоме не представља проблем долазак међународних војника у мисији Еуфора јер не постоји намјера да било ко буде нападнут или угрожен.
-Штавише, и сами партиципирамо у напорима за очување мира у БиХ, те сви који долазе у мисији мира код нас имају отворена врата за контакте и сарадњу - додао је Стевандић.
Он је напоменуо да сви заједно морају остати посвећени очувању дејтонског Устава и институционалном реаговању на сваки евентуални изазов, стално демонстрирајући своју одлучност да се штити Република Српска, демократске и цивилизацијске вриједности друштва, уз уважавање и права сваког становника Српске.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.