Фото: Стевандић: Дан Републике увијек ће бити 9. јануар
БАЊАЛУКА - Предсједник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић поручио је да ће Дан Републике Српске увијек бити прослављан 9. јануара и поручио да то не могу промијенити ни Влада нити Народна скупштина јер је одлука донесена на референдуму.
-Само се на референдуму може укинути 9. јануар као Дан Републике, а мислим да нема никога ко би то поставио као референдумско питање -рекао је Стевандић новинарима у Бањалуци.
Он је навео да су увијек тражени модалитети како ће се славити 9. јануар и да је Српска имала проблема са његовом позицијом због Уставног суда БиХ.
Стевандић је рекао да нико, па ни предсједници Републике Српске и Србије Милорад Додик и Александар Вучић нису предлагали да се нађе замјена за 9. јануар.
-Нисмо га престали славити и увијек ће 9. јануар бити Дан Републике Српске - поручио је Стевандић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.