Фото: Стеванчевић: Пензионери да сами одлучују о судбини
Приједор - Предсједник Партије уједињених пензионера Илија Стеванчевић изјавио је данас да од избора очекује да пензионери своју и судбину својих потомака преузму у своје руке, преносе агенције.
- Прописи из области рада и радних односа, пензијско-инвалидског осигурања и борачко-инвалидске заштите крше се на најгрубљи начин и ми се надамо да ће пензионери препознати одговорне и 7. октобра их казнити што нису учинили оно што су били дужни учинити - рекао је
Стеванчевић новинарима у Приједору гдје је данас одржана конвенција ове странке.
Он је навео да ПУП има 25 кандидата за одборнике у Скупштини града Приједора, али да подржава кандидата Демократског народног савеза за градоначелника Приједора Марка Павића.
- Ми смо у садашњм начелнику општине Приједор Марку Павићу препознали човјека који је до сада испуњавао услове више од осталих, помагао пензионере и надамо се да ће то чинити и убудуће - додао је Стеванчевић.
Павић, који је лидер ДНС-а и вршилац дужности градоначелника, рекао је да Приједор подржава пензионере и да ДНС подржава и ПУП и Удружење пензионера општине.
- То показујемо увијек и свуда и то показујемо када кажемо да никада нећемо гласати за законе и одлуке које су мимо пензионера. Пензионери су одлучили да ме подрже у кандидатури за градоначелника Приједора и то је узајамно разумијевање, подршка и повјерење. На то повјерење увијек ћу одговорити стварањем бољих услова за живот пензионера - поручио је Павић.
ПУП учествује на изборима у 26 општина и у свакој од њих очекује по једног или два одборника.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.