Шмит стигао у Бањалуку - неће ићи у Њујорк (ВИДЕО)

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Шмит стигао у Бањалуку - неће ићи у Њујорк (ВИДЕО)

БАЊАЛУКА - Кристијан Шмит је данас, у четвртак, 30. октобра, посјетио Бањалуку, односно зграду ОХР-а.

Шмит се у поподневним часовима у Регионалној канцеларији ОХР у Бањалуци састао са шефом канцеларије, амбасадором Ласлом Маркушом.

Шмитова посјета дешава се уочи сједнице Савјета безбједности Уједињених нација, на којој ће бити представљен његов извјештај о стању у Босни и Херцеговини и одржана расправа о ситуацији у земљи. 

Према наводима „Јуроњуза“, Шмит неће боравити у Њујорку, а појашњено је да је уобичајено да присуствује прољетним, а не јесењим сједницама тог тијела Уједињених нација.

Шмит је Бањалуку посљедњи пут посјетио у септембру 2024. године, када се састао са потпредсједником Републике Српске Ћамилом Дураковићем. У вријеме док је био предсједник Републике Српске, Милорад Додик је више пута јавно пријетио Шмиту хапшењем ако буде дошао на територију Републике Српске.

Прије пар дана поједини медији објавили да он завршава своју каријеру у БиХ. Постоје тврдње да се одлазак очекује у првој половини наредне године, али да то не подразумијева гашење ОХР-а.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.