Фото: СДА: Беванда да престане са опструкцијама
САРАЈЕВО - Странка демократске акције /СДА/ позвала је министра финансија у Савјету министара Вјекослава Беванду да престане са, како кажу, опструкцијама и да у складу са обавезујућим закључком Савјета министара достави промисорну ноту Централној банци БиХ како би се омогућило кориштење расположивих средстава Међународног монетарног фонда /ММФ/ за брзо финансирање с циљем ублажавања економских и других посљедица епидемије вируса корона.
Колегијум СДА поздравио је усвајање ребаланса буџета и Закона о ублажавању посљедица пандемије у Представничком дому и позвао делегате у Дому народа Парламента Федерације БиХ /ФБиХ/ да гласају за закон и тако омогуће ублажавање посљедица удара на економију Федерације, саопштено је из СДА.
"Позивамо скупштине општина и кантона да, по угледу на ФБиХ, усвоје мјере из своје надлежности с циљем ублажавања економских посљедица епидемије вируса корона", наводи се у саопштењу.
Из СДА захваљују грађанима на придржавању прописаних мјера и истовремено их позивају на опрез и даље дисциплиновано поштивање важећих мјера ради спречавања ширења вируса корона.
Колегијум СДА позвао је Федерални кризни штаб да пажљиво прати епидемиолошку ситуацију и хитно реагује у случају погоршања.
Савјет министара на ванредној телефонској сједници 24. априла није донио одлуку о повлачењу средстава Инструмента за брзо финансирање /РФИ/ од ММФ-а с циљем финансирања повећаних потреба здравственог сектора и мјера економске стабилизације.
Министру финансија дата су овлаштења за издавање промисорне ноте за повлачење средстава РФИ од ММФ-а у износу од 265,2 милиона Специјалних права вучења у противвриједности конвертибилне марке по курсу на дан повлачења средстава.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.