Фото: Решићева за равномјеран развој општина у Српској
Теслић - Демократски народни савез (ДНС) је све масовнија политичка партија, која ће се залагати за равномјеран економски и привредни развој свих локалних заједница у Републици Српкој, као и за отварање нових радних мјеста, изјавила је на трибини ове странке у Теслићу члан Главног одбора ДНС-а Лејла Решић, јавиле су агенције.
Решићева је изразила увјерење да ће ДНС на предстојећим локалним изборима имати добар изборни резултат и у Теслићу.
- У протеклих 15 дана увјерили смо се да имамо велику подршку широм Српске и увјерени смо да ћемо послије ових избора бити трећа стабилна странка у Српској - истакла је Решићева.
Генерални секретар ДНС-а Драгутин Родић рекао је да ће ова странка изаћи на изборе са кандидатима за одборнике у свим општинама Републике Српске и у неким општинама у Федерацији БиХ, а у 15 општина са кандидатима за начелнике.
Родић је рекао да је ДНС у Теслићу у протекле двије године израстао у организовану политичку странку и да су два одборничка мандата у овој локалној заједници цилј који је реалан.
- Aко то остваримо, имаћемо прилику да учествујемо у власти и у Теслићу, што је за нас у ДНС-у изузетно важно - нагласио је Родић.
Носилац одборничке листе ДНС-а за општину Теслић Маринко Ђукић увјерен је да ће бити остварен цилј од два одборничка мандата у овој општини.
Ђукић је истакао да је странка у протеклом периоду значајно омасовљена и кадровски ојачана, посебно младим људима, да има добар и реалан програм и да ће се залагати за равномјеран развој општине.
Он је најавио да ће ДНС у наредна три дана саопштити одлуку о подршци кандидату за начелника општине Теслић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.