Фото: Потврђена оптужница против Млађеновића и Живковића
Сарајево - Суд БиХ потврдио је оптужницу којом се оптужени Најдан Млађеновић и Саво Живковић терете за кривично дјело злочин против човјечности, почињен 1992. године на подручју Братунца, преносе агенције.
У оптужници се, између осталог, наводи да је у оквиру широко распрострањеног или систематичног напада усмјереног против несрпског цивилиног становништва у мају 1992. године на подручју општине Братунац, оптужени Најдан Млађеновић, у својству једног од командира
Територијалне одбране Братунац, наређивао, починио и помагао, а Саво Живковић, у својству припадника Територијалне одбране Братунац, починио и помагао прогон несрпског цивилног становништва.
Суд БиХ наводи да су поменута кривична дјела почињена на националној, етничкој и вјерској основи противправним лишењем слободе, физичким и психичким злостављањем и уништавањем имовине несрпског цивилног становништва.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.