Фото: Полицијски час прекршило 16 лица, 39 кажњено због неношења маске
БАЊАЛУКА - Закључак Републичког штаба за ванредне ситуације о ограничењу и забрани кретања лица на јавним површинама од 22 до пет часова у протекла 24 часа прекршило је 16 грађана у Републици Српској, саопштено је из Министарства унутрашњих послова (МУП) Српске.
Из МУП-а су подсјетили да су од ове забране изузета лица којима послодавац изда потврду о потреби кретања због несметаног обављања рада и којима МУП изда дозволу за кретање.
Полицијски службеници су у протекла 24 часа затекли 39 лица која нису користила заштитну маску на јавним површинама и њима је уручен прекршајни налог.
МУП Српске апелујe да грађани поштују закључак Републичког штаба за ванредне ситуације о обавезном спровођењу мјера ради превенције ширења вируса корона.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.