Фото: Павић: у првом плану економија
Нови Град - Предсједник Демократског народног савеза (ДНС) Марко Павић рекао је вечерас у Новом Граду да ова странка увијек у први план ставља економију, а никако политикантство, јавиле су агенције.
- Ми не долазимо да тражимо глас за власт, већ да положимо рачун за оно што смо урадили и да представимо шта смо планирали - поручио је Павић на централном изборном скупу у Новом Граду.
Он је додао да је ДНС то показао и на крупним реформским политичким питањима, када је због своје досљедности стекао повјерење грађана.
Када је ријеч о еконимији, Павић је нагласио да ДНС заговара стварање прерађивачких капацитета на националним добрима и запошљавање домаће радне снаге.
Осим тога, ова странка залаже се и за јаку приједорску регију повезану на економским принципим, што би било основа и за повезиванје са другим регијама.
Павић је рекао и да се ДНС залаже за јачање локалне заједнице, како би грађани активно могли утицати на вршење власти и расподјелу средстава.
Носилац одборничке листе Мирко Згоњанин поручио је бирачима да ће се залагати за јачање утицаја локалне заједнице и равномјеран регионални развој, који подразумијева и подршку мјесним заједницама.
Он је рекао да је у туризму и даље неискориштена шанса коју има општина Нови Град, укључујући и здравствени туризам.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.