Фото: В. Трипић
БАЊАЛУКА - Бањалука, у којој је прву дозу вакцине против вируса корона примило 36 одсто грађана, а 32 одсто обје дозе, предњачи међу општинама и градовима у Републици Српској по броју вакцинисаних, речено је Срни у Институту за јавно здравство Српске.
У Градишци је првом дозом вакцинисано 34 одсто грађана, а 31 одсто другом дозом, док је у Требињу прву дозу примило 30 одсто грађана, а 27 одсто обје дозе.
У Бијељини и Приједору првом дозом вакцинисано је 23 одсто грађана, док је другом дозом вакцинисано 22 одсто
-Када је ријеч о Бијељини, треба водити рачуна да је велики број грађана вакцинисан управо у Србији - наводе из Института за јавно здравство.
Из ове здравствене установе наводе да је у двадесетак општина у Републици Српској обухват вакцинацијом испод 20 одсто.
-Грађани мањих општина које у домовима здравља немају вакциналне центре, вакцинишу се у њима најближим већим вакциналним центрима тако да нам се достављају збирни подаци из тих општина - наводе из Института за јавно здравство.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.