ММФ за повећање акцизе на гориво

М. Ми.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: ММФ за повећање акцизе на гориво

Сарајево - Мисија Међународног монетарног фонда (ММФ) очекује да Парламент БиХ усвоји измјене закона којима је предвиђен раст акциза на гориво и да измијени Закон о осигурању депозита, а да Савјет министара донесе одлуку о лимитирању новог запошљавања у институцијама БиХ за 2017. годину.

Представници Мисије ММФ-а су након завршетка посјете БиХ изразили очекивање да ће Парламент ФБиХ усвојити измјене Закона о Агенцији за банкарство и да ће Влада тог ентитета кренути у приватизацију телекомуникационих компанија "БХ Телеком" и "ХТ Мостар". Мисија ММФ-а се нада снажном напретку у спровођењу ових политика како би били створени услови да до краја априла Извршни одбор ММФ-а размотри први преглед аранжмана са БиХ.

Мисија ММФ-а, коју је предводио Надим Илахи, посјетила је Бањалуку и Сарајево у периоду од 7. до 17. марта, а на састанцима са представницима ентитета било је ријечи о економским кретањима и политикама за први преглед у оквиру проширеног аранжмана са БиХ.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.