Иванић: Нико нема право да Српској оспорава право на референдум

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Иванић: Нико нема право да Српској оспорава право на референдум

Сански Мост - Члан Предсједништва БиХ из Републике Српске Младен Иванић сматра да би било добро да референдум о Дану Републике буде одржан послије избора јер би тада била послата јача порука, али да нико нема право да оспорава његово одржавање.

"Било би добро да не буде пред изборе, али када је већ власт одлучила, нека буде. Нико нема право то да оспорава. Знају то врло добро и они /који оспоравају референдум/ и увијек себи траже неког спољног ментора који треба да их брани. Прави мир у БиХ ће се десити када они схвате да Република Српска има дан и кад они буду поштовали тај дан. Док се то не деси нема мира", рекао је Иванић новинарима у Санском Мосту.

Он сматра да је Дан Републике Српске заслужио да референдум буде одржан послије избора, те да је требало избјећи његово одржавање пред изборе и да је за то било снаге.

"Сигурно јесте покушај да се направи /предизборни/ догађај, али након чињенице да је Савез за промјене подржао одржавање референдума, не видим како је на томе уопште сад могуће градити кампању кад сви исто мислимо о том дану", рекао је Иванић, који је и почасни предсједник ПДП-а.

Он је истакао да Република Српска има пуно право на тај референдум и поновио да је највећи удар на Устав БиХ и на БиХ била одлука Уставног суда БиХ о укидању 9. јануара - Дана Републике Српске.

"Људи који то не схватају, оваквим потезима даље руше БиХ. Па ваљда народ Републике Српске има право да се пита да ли неки дан треба да буде празник или не. Само болестан ум може такву ствар сматрати рушењем БиХ. Шта треба да урадимо? Да клекнемо? Да пузимо? Да испуњавамо њихове жеље и захтјеве? И опет не бисмо били добри", нагласио је Иванић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.