Фото: Russiancouncil.ru
БАЊАЛУКА – Имовина Рафинерије нафте у Броду, која се налази у Србији и Хрватској, биће пренијета на Фонд за управљање некретнинама и потраживањима у власништву Републике Српске, а.д. Бањалука, наведено је у одлуци Владе Републике Српске.
"Обавезује се ИРБ, који управља Фондом за управљање некретнинама и потраживањима у власништу Републике Српске, да у сарадњи са Рафинеријом нафте изврши све радње неопходне за упис права власништва или други начин располагања имовином", наводи се у одлуци Владе Републике Српске о преносу имовине.
Једна од ових некретнина је одмаралиште "Валдарке" у Хрватској, које се простире на 2.400 квадрата у Малом Лошињу. Процијењена вриједност ове имовине износи 1.086.259 КМ.
Такође ријеч је и о пословном простору у Загребу величине 209,3 метра квадратна, који се налази се на Савској цести и чија вриједност је процјењена на скоро 619.000 марака.
Са друге стране Влада Српске на себе преноси двособан стан који служи као пословни простор. Стан је смјештен у Улици маршала Бирјузова 30 у Обилићевом венцу у Београду, са процијењеном вриједношћу од 796.699 КМ.
У објави у "Службеном гласнику Републике Српске" објашњено је да су у питању некретнине које се налазе у пасивном подбилансу предузећа, начињеном приликом израде програма приватизације.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.