Фото: ХНС: Институције БиХ да појачају надзор безбједносног сектора
МОСТАР - Хрватски народни сабор /ХНС/ изразио је жаљење због отказане посјете БиХ предсједника Хрватске Зорана Милановића, истакавши да институције БиХ морају да појачају надзор безбједносног сектора на највећи ниво.
ИЗ ХНС-а су навели да највећа политичка криза у БиХ доживљава кулминацију која се огледа и на безбједносни сегмент.
Наглашено је да овакав примјер представља посљедњи аларм за деблокаду свих процеса и престанак говора мржње и реторике сукоба која се користи у јавном простору.
“Нажалост, због свеукупне ситуације и појачаног говора мржње у БиХ разумијемо овакав потез. Наши пријатељи из Републике Хрватске свјесни су политичког контекста унутрашње ситуације”, наводи се у саопштењу ХНС-а.
Из кабинета Милановића саопштили су да је његова раније најављена посјета БиХ отказана због безбједносних разлога. Било је планирано да Милановић посјети Травник и Нову Билу.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.