Гаврановић: Приоритет пројекти који ће омогућити нова радна мјеста

Г. С.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Гаврановић: Приоритет пројекти који ће омогућити нова радна мјеста

Бањалука - Кандидат СНСД-а за градоначелника Бањалуке Слободан Гаврановић поручио је данас на предизборном скупу у Поткозарју да је једно од приоритених питања у његовом Програму питање запошљавања младих и пројекти који ће омогућити нова радна мјеста за становнике Бањалуке.

- Никада нисмо одустали ни од једног планираног пројекта упркос кризи која влада посљедњих година и тако ћемо и наставити и даље.  Планирамо да радимо још више и да спроводимо још више пројекта, а све у циљу боље будућности Бањалуке - истакао је Гаврановић.

Додао је да ће град дати подршку свима који желе да улажу у Бањалуку.

Напоменуо је да је у току пројекат Технолошког бизнис парка, који ће обезбиједити око 200 нових малих предузећа и између пет и шест хиљада нових радних мјеста.

Истакао је да се само новим улагањима може обезбиједити посао за младе, како би то што су научили могли да овдје примјењују, односно да у Бањалуци раде и стварају породице.

- Не желимо да се наше школе затварају, него да их санирамо и градимо нове - казао је Гаврановић.

Он је подсјетио на све пројекте који су протеклих година спроведени у Бањалуци и  нагласио да и поред тога има још много тога да се ради.

- Треба се суочити са проблемима и тражити излаз - рекао је Гаврановић.

Нагласио је да је његовим Програмом предвиђен низ субвенција и пројеката за оне који су социјално угрожени, као и за пензионере, ратне војне инвалиде и борце.

- Породице погинулих бораца, ратних војних инвалида и бораца морају да буду наша стална брига и тако ће и бити - нагласио је Гаврановић и напоменуо да ће и даље помагати и младима и студентима.

Члан Главног одбора СНСД-а Александар Џомбић поручио је вечерас на предизборном скупу у Поткозарју да је циљ СНСД-а економски јака, политички стабилна и независна Република Српска, преносе агенције.

- Да би све то могли да урадимо неопходно је да имамо јаке градове, општине и јака руководства која могу са нама да сарађују - рекао је Џомбић на предизборном скупу у Поткозарју.

Он је рекао да су резултати на предстојећим локалним изборима веома битни за цијелу Српску како би се наставило радити на започетим пројектима у свим општинама.

Џомбић је нагласио да кандидат СНСД-а за градоначелника Бањалуке Слободан Гаврановић има безрезервну подршку актуелне Владе и најјаче странке у Српској и БиХ, са Милорадом Додиком на челу.

На скупу је говорио и Антон Касиповић који је мјештане Поткозарја позвао да гласају за Гаврановића и кандидате СНСД-а за одборнике, истичући да ти људи настављају оно што је СНСД у Бањалуци радио 12 година.

- Седмог октобра се мора изаћи на изборе да би се поразили они који желе зауставити развој Бањалуке - рекао је Касиповић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.