Додик: Требиње – дио успјеха Српске

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Додик: Требиње – дио успјеха Српске

Требиње - Предсједник СНСД-а Милорад Додик истакао је синоћ да је Требиње дио успјеха Републике Српске и да у будућности може да очекује само најбоље уз политику ове партије, преносе агенције.

- СНСД има добру и компактну екипу, конекцију актуелног и будућег градоначелника Доброслава Ћука са Владом Српске, што свакако доприноси бржој реализацији пројеката значајних за ову локалну заједницу - рекао је Додик на централној трибини СНСД-а у Требињу.

Он је истакао да је свјестан да у Требињу има и проблема, али да СНСД има енергије, снаге и знања да их рјешава.

- Требиње је стратешко мјесто српског народа, исходиште српске националне културе и с правом га зову “мала Атина” - истакао је Додик.

Лидер СНСД-а напоменуо је да је Требиње, захваљујући многим реализованим инфраструктурним пројектима, међу којима је завршетак пута према Херцег Новом, а ускоро и преко Чемерног, постало отворен град и да није успутна станица, већ мјесто пожељно за долазак и живот у њему.

Додик је подсјетио да је Влада Републике Српске посљедњих година уложила више од 40 милиона КМ у пројекте у овом граду.

Према његовим ријечима, грађани Републике Српске морају се ујединити и окупити око заједничког циља, а то је да се изгради свака локална заједница.

- То Српску чини јачом, јер она не смије бити доведена у опасност и мора бити изнад нас - поручио је Додик.

Кандидат СНСД-а за градоначелника Требиња Доброслав Ћук подсјетио је на многе завршене пројекте и најавио завршетак више оних чија је реализација почекла, међу којима је истакао пројекат за рјешавање проблема водоснабдијевања вриједан неколико милиона КМ.

- Градимо Требиње како смо и замислили, да буде град спорта, културе, духовности и науке на чијем унапређењу ћемо и убудуће радити - рекао је Ћук.

Он је најавио и нове инвестиције, а међу најзначајнијим је градња фабрике текстила која ће запошљавати око 300 радника.

Носилац листе СНСД-а за Скупштину града Требиња Драган Сорајић поручио је да ће, ако добије мандат, радити на унапређењу и развоју привреде, економије, образовања, те истакао да ће се залагати за отварање нових радних мјеста.

На трибини се обратио и предсједник СзДС Драган Калинић чија странка ће на изборима подржати Доброслава Ћука за градоначелника Требиња.

Синоћњем скупу присуствовали су и извршни секретар СНСД-а Рајко Васић, те посланици у Народној скупштини Републике Српске из Херцеговине.

На трибини су представљени и кандидати СНСД-а за одборнике у Требињу.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.