Фото: Танјуг
| Доналд Трамп Млађи и Игор Додик у Бањалуци
БАЊАЛУКА - Организациони секретар СНСД-а Игор Додик изјавио је да су у администрацији америчког предсједника свјесни подршке из Републике Српске и да ће разговори са Доналдом Трампом Млађим у Бањалуци отворити врата за долазак нових инвеститора и за нова радна мјеста.
Додик је нагласио да је посјета Доналда Трампа Млађег Републици Српској веома значајна и да се политика подршке америчком предсједнику показала исправном још од првог мандата, те да је то била визија предсједника Милорада Додика који је позивао Србе у САД да подрже Трампа.
- Све они то знају у САД. И за качкет и за слику из Бањалуке када се славила побједа Трампа. Дуго смо причали о свему и био је пресудан лични контакт - истакао је Додик.
Он је навео да су у фокусу разговора са Доналдом Трампом Млађим биле економске теме што ће отворити врата за долазак нових инвеститора и отварање нових радних мјеста.
- Имамо опструкције из Сарајева за хидроелектране, то је потенцијал огроман. Ово што је и говорио Трамп Млађи, све то треба да искористимо али надам се да ћемо уз њихову помоћ добити потребна одобрења - рекао је Додик за РТРС.
Нагласио је да Република Српска може понудити инвеститорима сигурност у пословање у и ниске порезе, а да је намјера била и да поруче са Српска жели мир који долази са инвестицијама.
Он је истакао да ће народ у Републици Српској тек осјетити све позитивне ефекте сарадње са САД и другим земљама.
- Желимо што више да Републику Српску отворимо према свијету, да млади што мање одлазе и да се послије студирања овдје враћају - рекао је Додик.
Он је навео да му је у разговору Доналд Трамп Млађи рекао да је Република Српска лијепа земља али и да му је било жао што су људи чекали на улици због безбједносног протокола.
Игор Додик је појаснио да је америчка Тајна служба рекла да мора бити максимално обезбјеђење јер у овим тренуцима чланови породице не напуштају САД.
- Причали смо с њим и о лову, конкретно премијер Саво Минић који је предсједник Ловачког савеза. Позван је и рекао је да ће доћи да лови са Савом - рекао је Додик.
Осврнуо се и на предстојеће изборе у Мађарској, наводећи да је за Републику Српску веома важна побједа Виктора Орбана којег, како је нагласио, европска елита жели да сруши.
- Њима није у интересу да побједу однесу оне снаге које се залажу за вриједности које и ми поштујемо и промовишемо - истакао је Додик.
Он је подсјетио да Република Српска има одличне везе и са другим земљама у свијету и региону, наводећи Руску Федерацију.
- Предсједник Милорад Додик путује 9. маја. Имамо добре односе са Кином и Израелом. Имамо и добре регионалне односе - напоменуо је Додик.
Он је указао да је Република Српска и њено руководство било под санкцијама бивше америчке администрације, те да није било разумијевања што је проузроковало бројне проблеме.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.